| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Width | 21 mm |
| Diameter | 21 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1 Ω |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 7 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Lead Length | 25 mm |
| Current Rating | 16 A |
| Max Current Rating | |
| Approvals | UL |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Resistance at 25 ℃ | 1 Ω |
Stock: 379
Distributors
pcbx
Unit Price$0.90202
Ext.Price$0.90202
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.90202 | $0.90202 |
| 10 | $0.71808 | $7.18080 |
| 25 | $0.66393 | $16.59825 |
| 50 | $0.61386 | $30.69300 |
| 100 | $0.56757 | $56.75700 |
| 300 | $0.52477 | $157.43100 |
| 500 | $0.48519 | $242.59500 |
| 1000 | $0.45648 | $456.48000 |
